Бесплатно испорака низ целиот свет сите нарачки

Информации за испорака

Бесплатна испорака

Проценетите датуми за испорака за нашата бесплатна услуга за испорака се прикажани на сите страници на производи, како и на страната за исплата. Проценетите датуми за испорака се исто така вклучени во е-поштата за нотификација за нарачката, заедно со врската за следење на вашата испорака преку Интернет. Забележете дека предвидените датуми се проценети датуми и може да потрае подолго за некои дестинации и помалку време за други. Ве молиме, исто така, забележете дека може да има одложувања во испораката за време на зафатените периоди (празници итн.) Или ако има олеснителни околности. Ecorelos не гарантира дека испораката ќе пристигне помеѓу проценетите датуми на испорака, но ние се потрудиме да ги обезбедиме најточните можни информации засновани врз информациите што ги имаме. Бидејќи нашите производи се испраќаат директно од производителите, може да ја добиете вашата нарачка во повеќе испораки (без дополнителни трошоци) ако содржи производи од различни производители или брендови.

Брз пренос

Доколку ви треба експресна испорака или загарантиран датум на пристигнување ве молиме контактирајте не и ние ќе бидеме среќни да ви обезбедиме понуда. Само кажете ни кои предмети ве интересираат и ќе ги известиме достапните опции.

заштита на купувачот

Вие сте опфатени со нашата 60 ден програма за заштита на купувачот, што значи дека имате право на:

  • Целосна наплата ако не ја добиете вашата нарачка во рок од 60 дена од пратката
  • Делумна наплата ако која било ставка не е како што е опишано.
  • Замена ако некој предмет пристигне оштетен.

Доколку вашата нарачка не пристигна до датумот споменат во вашата е-пошта за потврда за пратката, контактирајте со нас и ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме. Во случај да не биде неопходно враќање на повратот, повратите наплата ќе бидат обработени со вашиот оригинален метод на плаќање (ние ќе ја вратиме оригиналната трансакција) преку Stripe или PayPal. Ве молиме, дозволете 5-10 дена за враќање на повратот на вашата сметка откако ќе ја процесираме.

Производи од дрво

Ве молиме, имајте предвид дека дрвото е природен производ и како резултат на тоа, бојата и житото може да се појават малку различни од сликите на веб-страницата. Ова треба да се очекува заради природата на материјалите на производот и техниките на производство. Повеќето од производите што ги нудиме се исто така рачни, кои исто така може да доведат до варијација помеѓу артиклите.

Кога дрвен производ вели „не е водоотпорен“, тоа обично значи дека предметот е отпорен на прскање, но не е погоден за потопување под вода. Помислете на тоа дека е добро да го носите додека миете раце, но не и додека се бањате или пливате.

Персонализација

Повеќето од нашите производи имаат простор за персонализација (на пример, случај на гледање), но во моментот не нудиме услуги за персонализација на нашата веб-страница. Засега, предлагаме да ја однесете вашата ставка во вашата локална продавница за часовници или услуга за гравура за персонализација сè додека не ја понудиме оваа услуга преку нашата веб-страница.

Слободен Испорака во светот

На сите нарачки - нема минимум трошење

60-дневна заштита на купувачот

Гаранција за целосна наплата

Меѓународната гаранција

Понудено во земјата на употреба

100% безбеден исход

PayPal / Mastercard / Visa / Amex

Преведете